فشار کوتاه یا short squeeze در ترید

تبلیغات

فرهنگ ایران نما

ایران نما یعنی نمایی از شکوه فرهنگی ایران باستان که به ما می آموزد:

- از ریختن آشغال و زبانه و فاضلاب و حتی آب دهان درون آبهای روان، رودخانه ها و دریا خودداری کنید.

- در مصرف آب صرفه جویی کنید و آنرا برای مصارف بی ارزش مانند شستن زمین هدر ندهید.

- در محیط زیست و اماکن سرسبزی که برای گردش میروید آشغال نریزید.

- از درختان نگهداری کنید. درخت بکارید. برای ساخت خانه، درخت و کوه ها را ویران نکنید و روی کوه یا حتی دامنه آن ساخت و ساز نکنید. برای ساخت خانه یا دید بهتر منظره، درختان را به عمد خشک نکنید.

- در آثار باستانی یادگاری ننویسید. این کار فقط یادگار بیسوادی و بی فرهنگی و بی شعوری و بی خردی شماست.

- با حیوانات مهربان باشید و برای حفظ سلامت و محیط زیست خودتان از آنها نگهداری کنید.

- عاشق میهن خود (ایران) باشید. زیرا جاییکه درآنجا به دنیا آمده اید حکم مادر شماست.

- بجای کلاه برداری و دروغ و خیانت و دزدی از دیگران ، عقل و هنر را برای درآمد بیشتر بکار ببرید.

با قرض کردن پول از دیگران شخصیت خود را ضایع نکنید و اگر هم قرض میکنید انقدر شریف باشید که آنرا پس داده و پیمان شکنی نکنید.

- ملاحظه دیگران را بکنید. یعنی با رعایت قانون، به حق و حقوق دیگران احترام بگذارید و قانونی شکنی و حق خوری را زرنگی ندانید.

- فقط به باورهای شخصی احترام کنید اما با باور و عقاید گروهی و حزبی و تحمیلی بجنگید و آنها را تکریم نکنید .

- بدانید سلامت و آسایش زندگی شما وابسته به رعایت موارد بالاست. اختیار دارید آنها را رعایت نکنید و خلاف طبیعت رفتار کنید. ولی طبیعت و چرخ گردان هم اختیار دارد تا در برابر اشتباه شما واکنش و کارما نشان دهد و تاوان اشتباه و رفتار غیر طبیعی شما را با بیماری، تصادف، سختی و مرگ غیر طبیعی پاسخ یا تلافی کند. زیرا هر موجود مادی در جهان دارای یک موجود نگهبان معنوی است که نسبت به صور مادی خود دلبستگی و وابستگی دارد. پس آسیب رساندن به صور مادی و طبیعی آنها، دشمنی، واکنش، کارما و تاوان آنها را همراه خواهد داشت. به بیان ساده، با طبیعت و چرخ گردان نجنگید چون پیروزی با چرخ فلک و طبیعت قادر و قهار و جبار است.

فشار کوتاه یا short squeeze در ترید

ا
فشار کوتاه یا short squeeze در ترید

فشار کوتاه یا short squeeze در تریدینگ چیست؟

 فشار کوتاه زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت یک دارایی به شدت افزایش می‌یابد، زیرا تعداد زیادی از فروشندگان کوتاه‌مدت مجبور به ترک موقعیت خود می‌شوند.

فروشندگان کوتاه مدت شرط بندی می کنند که قیمت یک دارایی کاهش می یابد. اگر قیمت به جای آن افزایش یابد، پوزیشن های فروش شروع به جمع آوری ضرر غیر واقعی می کنند. با بالا رفتن قیمت، فروشندگان ثانویه ممکن است مجبور شوند موقعیت های خود را ببندند.

 این می تواند از طریق محرک های توقف ضرر، انحلال (برای قراردادهای مارجین و آتی) رخ دهد. همچنین می تواند به سادگی به این دلیل اتفاق بیفتد که معامله گران به صورت دستی موقعیت های خود را می بندند تا از ضررهای بیشتر جلوگیری کنند.

 بنابراین، فروشندگان کوتاه مدت چگونه موقعیت های خود را می بندند؟ خرید می کنند. به همین دلیل است که فشار کوتاه منجر به افزایش شدید قیمت می شود. همانطور که فروشندگان ثانویه موقعیت های خود را می بندند، اثر آبشاری سفارشات خرید، سوخت بیشتری به آتش می افزاید. به این ترتیب، فشار کوتاه معمولاً با افزایشی معادل در حجم معاملات همراه است.

 اینجا چیز دیگری است که باید در نظر بگیرید. هر چه سود کوتاه مدت بیشتر باشد، به دام انداختن فروشندگان کوتاه مدت و وادار کردن آنها به بستن موقعیت های خود آسان تر است. به عبارت دیگر، هرچه نقدینگی بیشتری برای به دام انداختن وجود داشته باشد، افزایش نوسانات ممکن است به لطف یک فشار کوتاه بیشتر باشد. از این نظر، فشار کوتاه افزایش موقت تقاضا در حالی که کاهش عرضه است.

 متضاد فشار کوتاه، فشار طولانی است - اگرچه کمتر رایج است. فشار طولانی اثر مشابهی است که زمانی اتفاق می‌افتد که لونگ‌ها توسط فشار فروش آبشاری به دام می‌افتند و منجر به افزایش شدید قیمت می‌شود.

For a safe trade with us without any risk and earning huge money click on the banner below:

 

 تعداد بازديد : 75
تاریخ انتشار: 2022/09/11 ساعت:
برچسب ها : ,
0 نظر

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


کد امنیتی رفرش

تخفیف و مزایا

برای گرفتن تخفیف و مزایای دیگر ایمیل خود را وارد نمایید:

Friends Logo
محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما
تمامی حقوق سایت و قالب برای((ایران نما | آینما | inama)) محفوظ می‌باشد و هرگونه سؤاستفاده و کپی برداری پیگرد قانونی دارد | کپی رایت ۲۰۱۳
Sitemap Rss بهینه و سئو: ایران نما ترجمه: قالب گراف