بازارساز خودکار یا automated market maker

تبلیغات

فرهنگ ایران نما

ایران نما یعنی نمایی از شکوه فرهنگی ایران باستان که به ما می آموزد:

- از ریختن آشغال و زبانه و فاضلاب و حتی آب دهان درون آبهای روان، رودخانه ها و دریا خودداری کنید.

- در مصرف آب صرفه جویی کنید و آنرا برای مصارف بی ارزش مانند شستن زمین هدر ندهید.

- در محیط زیست و اماکن سرسبزی که برای گردش میروید آشغال نریزید.

- از درختان نگهداری کنید. درخت بکارید. برای ساخت خانه، درخت و کوه ها را ویران نکنید و روی کوه یا حتی دامنه آن ساخت و ساز نکنید. برای ساخت خانه یا دید بهتر منظره، درختان را به عمد خشک نکنید.

- در آثار باستانی یادگاری ننویسید. این کار فقط یادگار بیسوادی و بی فرهنگی و بی شعوری و بی خردی شماست.

- با حیوانات مهربان باشید و برای حفظ سلامت و محیط زیست خودتان از آنها نگهداری کنید.

- عاشق میهن خود (ایران) باشید. زیرا جاییکه درآنجا به دنیا آمده اید حکم مادر شماست.

- بجای کلاه برداری و دروغ و خیانت و دزدی از دیگران ، عقل و هنر را برای درآمد بیشتر بکار ببرید.

با قرض کردن پول از دیگران شخصیت خود را ضایع نکنید و اگر هم قرض میکنید انقدر شریف باشید که آنرا پس داده و پیمان شکنی نکنید.

- ملاحظه دیگران را بکنید. یعنی با رعایت قانون، به حق و حقوق دیگران احترام بگذارید و قانونی شکنی و حق خوری را زرنگی ندانید.

- فقط به باورهای شخصی احترام کنید اما با باور و عقاید گروهی و حزبی و تحمیلی بجنگید و آنها را تکریم نکنید .

- بدانید سلامت و آسایش زندگی شما وابسته به رعایت موارد بالاست. اختیار دارید آنها را رعایت نکنید و خلاف طبیعت رفتار کنید. ولی طبیعت و چرخ گردان هم اختیار دارد تا در برابر اشتباه شما واکنش و کارما نشان دهد و تاوان اشتباه و رفتار غیر طبیعی شما را با بیماری، تصادف، سختی و مرگ غیر طبیعی پاسخ یا تلافی کند. زیرا هر موجود مادی در جهان دارای یک موجود نگهبان معنوی است که نسبت به صور مادی خود دلبستگی و وابستگی دارد. پس آسیب رساندن به صور مادی و طبیعی آنها، دشمنی، واکنش، کارما و تاوان آنها را همراه خواهد داشت. به بیان ساده، با طبیعت و چرخ گردان نجنگید چون پیروزی با چرخ فلک و طبیعت قادر و قهار و جبار است.

بازارساز خودکار یا automated market maker

ا
بازارساز خودکار یا automated market maker

بازارساز خودکار (AMM) چیست؟

 بازارساز خودکار (AMM) نوعی پروتکل مبادله غیرمتمرکز (DEX) است که برای قیمت گذاری دارایی ها بر یک فرمول ریاضی متکی است. به جای استفاده از دفترچه سفارش مانند یک صرافی سنتی، دارایی ها طبق یک الگوریتم قیمت گذاری قیمت گذاری می شوند.

 این فرمول می تواند با هر پروتکل متفاوت باشد. به عنوان مثال، Uniswap از x * y = k استفاده می کند، که x مقدار یک توکن در استخر نقدینگی است و y مقدار دیگری است. در این فرمول، k یک ثابت ثابت است، به این معنی که نقدینگی کل استخر همیشه باید ثابت بماند. سایر AMM ها از فرمول های دیگری برای موارد استفاده خاصی که هدف قرار می دهند استفاده می کنند. اما شباهت همه آنها این است که قیمت ها را به صورت الگوریتمی تعیین می کنند.

یک بازارساز خودکار (AMM) چگونه کار می کند؟

 یک AMM مشابه یک مبادله دفتر سفارش عمل می کند، زیرا جفت های معاملاتی وجود دارد - برای مثال ETH/DAI. با این حال، برای انجام معامله، نیازی به داشتن طرف مقابل (تاجر دیگر) در طرف دیگر ندارید. در عوض، شما با یک قرارداد هوشمند تعامل دارید که بازار را برای شما «می سازد».

 در یک صرافی غیرمتمرکز مانند Binance DEx یا Uniswap، معاملات مستقیماً بین کیف پول های کاربر انجام می شود. اگر BNB را به BUSD در Binance DEX بفروشید، شخص دیگری در طرف دیگر معامله وجود دارد که BNB را با BUSD خود می‌خرد. ما می توانیم این را تراکنش همتا به همتا (P2P) بنامیم.

 در مقابل، شما می توانید AMM ها را به عنوان قرارداد همتا (P2C) در نظر بگیرید. نیازی به طرف مقابل به معنای سنتی نیست، زیرا معاملات بین کاربران و قراردادها انجام می شود. از آنجایی که هیچ دفترچه سفارشی وجود ندارد، هیچ نوع سفارشی نیز در AMM وجود ندارد. قیمتی که برای دارایی‌ای که می‌خواهید بخرید یا بفروشید دریافت می‌کنید در عوض با فرمولی تعیین می‌شود. اگرچه شایان ذکر است که برخی از طرح‌های AMM آینده ممکن است با این محدودیت مقابله کنند.

For a safe trade with us without any risk and earning huge money click on the banner below:

 

 تعداد بازديد : 91
تاریخ انتشار: 2022/09/02 ساعت:
برچسب ها : ,
0 نظر

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


کد امنیتی رفرش

تخفیف و مزایا

برای گرفتن تخفیف و مزایای دیگر ایمیل خود را وارد نمایید:

Friends Logo
محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما
تمامی حقوق سایت و قالب برای((ایران نما | آینما | inama)) محفوظ می‌باشد و هرگونه سؤاستفاده و کپی برداری پیگرد قانونی دارد | کپی رایت ۲۰۱۳
Sitemap Rss بهینه و سئو: ایران نما ترجمه: قالب گراف